Aktualizace webu OSH Blansko

Vnímavým návštěvníkům našich webových stránek jistě neuniklo, že web prochází výraznou proměnou. Tato proměna bude bude nějakou chvíli trvat, takže prosíme o trpělivost. Pokud narazíte na jakoukoliv chybu (naposledy to byla chyba v e-mailové adrese OSH, za což se omlouváme), dejte prosím vědět na mail radek.oslejsek@sdhsuchy.org. Stejně tak na tento mail posílejte vaše náměty – co se vám líbí, nelíbí, nebo co vám chybí. Vaše názory rozhodně vezmeme v potaz.

V tuto chvíli probíhá hlavně technologická obměna, která není na první pohled vidět. Z viditelných věcí je patrný nový design a menu. Rozložení prvků na ploše bylo zvoleno tak, aby odráželo charakter zveřejňovaných informací. Nejsme zpravodajský magazín, takže obsahově jde spíše o krátké zprávy bez fotek s přiloženými dokumenty. Prioritu hrálo také správné zobrazování na různých zařízeních, od mobilů, přes tablety, po velké obrazovky PC a notebooků.

V horním menu jsou dlouhodobé informace. Nové členění by mělo být mnohem přehlednější než dosud a zcela určitě se bude ještě dál vyvíjet a upravovat tak, jak budou přibývat nové požadavky na umísťování informací. Rozhodně ale nemá smysl informace duplikovat. Například dokumenty z webu SH ČMS (stránky dh.cz) nemá cenu kopírovat a udržovat i na stránkách OSH. Na stránkách OSH by se čtenář měl pouze dozvědět, pokud byl nějaký zásadní dokument vydán nebo změněn a kde ho najde.

Novinky se zobrazují na hlavní stránce a měly by být řádně „onálepkovány“, aby bylo zřejmé, do jaké oblasti činnosti patří nebo která odborná rada informaci vydala. To nám rovněž umožní příspěvky filtrovat a například v menu Prevence nabídnout pouze články o prevenci. Kategorie příspěvků se zobrazují v jejich záhlaví.

Automaticky přebíráme novinky z webu SH ČMS. Ty se zobrazují na postranním panelu.

— Radek Ošlejšek, SDH Suchý, webmaster