Zajímavé informace z ústředí

Vážení hasiči a přátelé hasičů,

věřím, že pravidelně sledujete také ústřední stránky www.dh.cz, kde se poslední dobou objevilo několik zajímavých dokumentů. Přesto si dovolím Vám alespoň některé z nich přiblížit.

 

Byly vyhlášeny soutěže s celostátní působností. Uvádím termíny největších akcí:

  • Mistrovství ČR v požárním sportu mužu a žen se bude konat netradičně již od 27. do 29. června v Českých Budějovicích společně s mistrovstvím HZS, čímž dochází k uspíšení všech nižších kol.
  • Do Jihomoravského kraje se po mnoha letech vrací Mistrovství ČR hry Plamen a dorostu, které proběhne od 2. do 6. července v Brně na stadionu VUT.
  •  Svitavy hostí ve dnech 13. – 20. července Mistrovství světa dorostu a juniorů v požárním sportu.

 

V souvislosti s postupovými soutěžemi bylo vydáno několik doporučení a závazných pokynů:

Zejména bych doporučil věnovat pozornost dokumentu

– z podmínek soutěže – konkrétně bodu 6 vyplývá, že pro okrsková kola, neboť tam se většinou konají pouze 2 disciplíny (PÚ + 100m nebo štafeta 4x100m), je letos povinné realizovat PÚ na 2 pokusy. Pro okresní kola nebo okrsky, kde se dělají všechny 3 disciplíny se to pouze doporučuje.

 

 

Pro pořadatele jakýchkoliv soutěží byl vydán návod, jak pořádat soutěž, aby byli řádně pojištěni všichni zúčastnění. Je to opravdu zajímavé a odpovídá to na spousty otázek ohledně pojištění dospělých.

 

Přeji Vám příjemné čtení.

Libor Toul